Koszyk

Dziś chciałam napisać o magii, takiej której doświadczam każdego dnia. Zaczęłam prowadzić pracownię artystyczną Oval, ponieważ chciałam wyrażać siebie przez swoje prace oraz dlatego, że kocham rękodzieło. Ale to drugi i trzeci powód. Pracownia Oval jest przede wszystkim dla Was, moich klientów, przyjaciół, obserwatorów. Tworzenie biżuterii jest rzeczą wspaniałą, te godziny skupienia, dobierania najlepszych materiałów, projekt, który widzę pod powiekami, gdy zasypiam. Liczne dyskusje i rozmyślania o rozwiązaniach technicznych i konstruktorskich. I ten moment, kiedy po długiej, precyzyjnej, nie raz żmudnej pracy, wyłania się efekt końcowy – zadowala, czasem zachwyca. Uwielbiam ten proces! Ale to za mało, by zakładać pracownię. Dopiero Wy tworzycie magię, Wy dajecie Ovalowi pełnię życia!

Magia – co przez to rozumiem? Chodzi o specyficzną więź, często z kimś kogo mało znam lub nawet nigdy nie widziałam. Tworząc wisior, broszkę lub kolczyki myślę o osobie, która będzie je nosić. Kiedy, czy do pracy czy na randkę? Do czego, do jedwabnej bluzki czy ciepłego szalika? Czy ta biżuteria będzie dla niej amuletem, z którym nie będzie się rozstawać czy wręcz przeciwnie ma podkreślić Tę Wyjątkową Chwilę.

Przyjmując zamówienie słucham. Co jest dla mojej klientki naprawdę ważne, jakie są jej ulubione kolory, jaki ma być charakter ozdoby. Szukam tych jednych kaboszonów. Nie mam właściwego sznurka – samodzielnie go wyplatam. Potrzeba czegoś do kompletu – projektuję. Jesteśmy blisko, rozmawiamy, przesyłam kolejne zdjęcia do akceptacji, wspólnie wprowadzamy poprawki, łączy nas proces tworzenia.

Potem pakowanie. Każdą przesyłkę pakuję osobiście, ozdabiam, dopieszczam. Myślami cały czas jestem z Tobą. Razem z Tobą czekam na listonosza, z Tobą rozrywam kopertę, dotykam wstążek, podnoszę wieczko pudełka, potem chwila napięcia, czy zaskoczy czy stanie się magia …

Z informacji, które od Was dostaję wiem, że się staje. Kiedy słyszę: „Wspaniałe kolczyki!”, „Dobra robota, bardzo się podobały!”, „Czy zrobisz takie na prezent dla mojej przyjaciółki?” to proces tworzenia się domyka, pracownia Oval żyje pełnią życia, staje się magia!

Za co serdecznie Wam dziękuję i życzę Wam takiej magii, i w Święta, i każdego innego dnia!


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *