Koszyk

Lorelei, Lorelei rozbiłam się o Twą skałę, ale po kolei. Germański mit o nimfie nastręczył mi pewnych trudności. Nie chciał zaskoczyć w mojej głowie. Wiedziałam tylko dwie rzeczy: po pierwsze, że Lorelei jest postacią mroczną (kto chce wiedzieć, o co chodzi niech zajrzy na bloga Bluefairy – charakterystyka postaci, że nic dodać, nic ująć), po drugie, co będzie elementem centralnym mojej pracy. Miała to być muszla znaleziona podczas spaceru nad Bystrzycą przywołująca skojarzenia z amonitem. Oto ona:

SONY DSC

Koncepcja skrystalizowała mi się dość późno, ale pełna nadziei zasiadłam w piątek, późnym popołudniem,do szycia licząc, że zdążę na czas. A ten biegł nieubłaganie, natomiast kolejne elementy projektu okazywały się być nietrafione. W końcu na kwadrans przed północą byłam gotowa, jeszcze zdjęcie, szybka obróbka, zamieszczenie posta i  za pięć dwunasta można wrzucać w InLinkz. A tu się okazuje, że „wszystkie żabki śpią w jeziorze, tra la la la la la”,  „the collection has closed”.  Długą chwilę patrzyłam w ekran w stuporze, potem naszło mnie kilka niewesołych refleksji na temat życia, kondycji ludzkiej, kruchości planów i tak w ogóle. Nie pozostawało nic innego, jak pójść spać.

Na szczęście moja Lori, w sytuacji kryzysowej, nie zorganizowała sobie ucieczki opłacanej perłami. Nadal tu jest i nie można jej odmówić urody.

SONY DSCSONY DSC

I jeszcze fota znad Bystrzycy

wierzba nad bystrzycą


2 Komentarze

bluefairy.art@gmail.com · 29 marca, 2014 o 4:00 pm

Eh, szkoda tej Lori, szkoda. Trudno, być może nie dane jej było zabłyszczeć w konkursie, a jedynie uśmiechać się tajemniczo z kart bloga. Moje oczy ucieszyła, zwłaszcza ta muszla i jej odzienie, jest naprawdę niezwykła!

    paciorkowiec · 30 marca, 2014 o 9:17 am

    Dzięki za miłe słowa, no widać nie ma dziewczyna ciągu na szkło i czerwone dywany. A co do odzienia, to jak na nimfę nietypowo, bo w spodniach jest. Moich dawnych, którym nadaje nowe życie ;-), ale o tym cicho sza. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *