Spread the love

Cześć, mam na imię Olga, cieszę się, że mnie odwiedzasz. Poznajmy się lepiej, opowiem Ci moją historię. 

Wprawdzie narodziny mojego syna i założenie Pracowni Oval dzieli od siebie ponad 3 lata, to właśnie pojawienie się na świecie Witka było najważniejszym impulsem do wybrania drogi twórczej. Macierzyństwo jest źródłem moich najpiękniejszych i najtrudniejszych doświadczeń, ale jedno jest pewne, Witek wydobył ze mnie najlepsze cechy: zdolność do bezgranicznej miłości, cierpliwość, wytrwałość, spontaniczność, zachwyt nad światem, siłę do robienia tego, co dla nas dobre wbrew opiniom innych.Uświadomiłam sobie, że najważniejszym zadaniem, jakie mam w życiu jest wychowanie szczęśliwego człowieka, a żeby to zrobić sama muszę być szczęśliwa. Tylko tyle i aż tyle…

 

Dorosły człowiek 1/3 życia spędza w pracy. Moja nie dawała mi satysfakcji, dlatego postanowiłam to zmienić, stworzyć swoje miejsce na ziemi i tak, latem 2018 roku, powstała Pracownia Oval. Moją pasją jest biżuteria, kocham duże wyraziste wisiory, kolorowe, etniczne i nieoczywiste. Cenię oryginalność. Jednak rzeczy dostępne na rynku to nie było to, dlatego pozostało mi działać w myśl zasady: chcesz mieć zrobione dobrze, zrób sam!

 

Metodą prób i błędów szukałam “swojej” techniki. Kiedy 7 lat temu po raz pierwszy zobaczyłam biżuterię sutasz to było jak olśnienie. Kupiłam materiały, poserfowałam po sieci i na podstawie 2 lub 3 dostępnych wtedy tutoriali zaczęłam się uczyć. Wciągnęło mnie to! Po jakimś czasie zauważyłam jednak, że pod pewnymi względami nie jest nam z sutaszem po drodze, że wykonane w tej technice projekty są ozdobne i eleganckie, barokowe w swym przepychu, zbyt glamour do mojego codziennego stylu. Potrzebowałam sobie sutasz nieco oswoić.

 

To co wyróżnia moją biżuterię to fakt, że tworząc w technice haftu sutasz, sięgam po nietypowe materiały. Oprócz sznurka sutasz korzystam z satynowych, bawełnianych, linek, sznurków materiałowych. Bogactwo faktur, łączenie szlachetnego z codziennym, gładkiego z chropowatym nadaje moim pracom rzeźbiarskiego charakteru, trójwymiarowości. W praktyce taki dobór materiałów pozwala na noszenie mojej biżuterii zarówno do strojów eleganckich, jak i casualowych. Moim ulubionym motywem jest kształt koła.

 

Swoją biżuterię tworzę dla kobiet świadomych, silnych i delikatnych zarazem, znających siebie, ceniących swoją wartość i wyjątkowość, chcących zakomunikować ją światu. Koneserek radości życia.

Chcę dawać kobietom poczucie wyjątkowości, ozdabiać je tak jak na to zasługują!

Marzę o tym, aby za kilka lat mieć pracownię i atelier na starówce mojego ukochanego Lublina, w krainie szczęśliwego dzieciństwa.

Dodaj komentarz

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Specify Twitter Consumer Key and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Twitter Login to work

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *